25 Temmuz 2014 Cuma

Wattpad.com - Kitaaaapçıı

Doğrusunu söylemek gerekirse bu siteyle tanışmam bu blogla eş zamanlı oldu.Sitenin google amcadaki görünürlüğünü ölçerken Wattpad.com adlı sitede yazılan kitaptan bir kısım geliyordu. Hala görebilirsiniz. Google Alexa'da 770k geri atacak kadar hareketli şu anda.Yani bi aşağı bir yukarı.

Neyse bunları geçelim. Bu sitenin temel mantığı kitap yazmak. E-kitap diyelim yani yazıyorsunuz. İssue biliyorsunuz anlarsınız. Tabi sistem tamamen farklı burada. Kitabınızı ya da ne yapıyorsanız. Bunu direkt olarak site üzerinden gerçekleştiriyorsunuz. Ayrıca sahip olduğu mobil uygulamadan da oldukça faydalanabilirsiniz.Wattpad


 • Nasıl geniş kitlelere ulaşırım? Mesela biriyle çok samimi olup kitabı veya bir bölümünü kendinize ithaf ettirebilirsiniz. (Evet bu özellik var.) Yorumlar yapabilir. Oy verebilirsiniz.


Tabi bazı konularda rahatsızlıklar yaşayabilirsiniz. Kitlesinin çoğunluğunu pek beğenmiyorum ben. Büyük ihtimalle sizler için bir sorun olmaz bu.

 • Çözdüğüm kadarıyla çoooook ünlü bir kitap yaparsanız kitabı basıyorlarmış.(Tr'de görmedim)
 • Profil kısmı yeterli bence arkaplan, profil fotoğrafı ve bir de durum kısmı(var 1-2 şey daha). Kitaplar İngilizce ise hemen sağ üst köşedeki dil kısmından Türkçe'ye çevirebilirsiniz. Sayfayı yenileyin ve tataam.
 • Kendi sanal kütüphaneniz olabilir ve mobilde bunlara çevrimdışı erişim sağlayabilirsiniz. Arşivlerseniz bunları kutuya koyduğunuzu düşünün çıkarana kadar gözünüze gözükmezler.


Bu kadarlık başlangıç yeterli bence.Esen kalın...

7 yorum:

 1. Peki mobilden kullanırsak wattpadi hat üzerine mi sayılıyor? Yani hattımın sahibi watte yazdığım mesajları operatörden bulabilir mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öncelikle geç yanıt verdiğim için özür dilerim.Tatildeydim ve internete erişemedim.Sorunuza gelirsek;
   Whatsapp, Line gibi bir uygulama değil bu.Sizden hat istemez.Bu sebeple oturum açtıktan sonra görülebilir her şey.Oturumunuzu kapatırsanız hiçbir şekilde bulunamaz.

   Sil
  2. Merhaba WattpadTurkiye.Com ailesi olarak yazılarınızı gerçekten çok beğendik. Sizi sitemize davet ediyoruz. Sitemizde Wattpad ile ilgili herşeyi paylaşabilir ve ücretsiz tanıtım reklam yapabilirsiniz. Böylece Wattpad Türkiye kullanıcılarına daha kolay ulaşabilirsiniz. Kaleminiz Daim Olsun... İyi Günler...

   Sil
 2. Gerekli bir proje denemek lazım :)

  YanıtlaSil
 3. İthaf nasıl yapılıyo?lütfen cevapla

  YanıtlaSil
 4. İthaf nasıl yapılıyo?lütfen cevapla

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. http://bendenbirnot.blogspot.com.tr/2015/09/wattpad-ithaf.html

   Bu yazımızda cevabınızı bulabilirsiniz.

   Sil

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Rastgele Başlıklar

randomposts
Flag Counter 22.03.2017'den beri tekil ziyaretçi sayısı